5’inci Taşkent Kültür Festivali Gerçekleşti

Kıbrıs Kültürünü Taşkent’te Yaşayalım, Yaşatalım sloganıyla organize edilen ve bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Taşkent Kültür Festivali çeşitli etkinliklerle sona erdi.

Aşağı Taşkent ve Yukarı Taşkent Muhtarlarının işbirliği ve Dikmen Belediyesi’nin katkılarıyla Taşkent’te gerçekleştirilen festival kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Festivalin ilk gününde Taşkent Şehitliği’nde saygı duruşunda bulunuldu hemen ardından festival alanına kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Festivalde Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi açılış konuşmasını yaptı. Daha sonra Taşkent köy kadın kursiyerlerinin hazırlamış oldukları el işleri ve köye ait eski fotoğrafların sergisi gezilerek stantların tanıtımı yapıldı.

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, konuşmasında, kültür ve sanata Dikmen Belediyesi olarak her zaman önem verdiklerini, halkın desteği ve muhtarlıkların belediye işbirliği içerisinde her yıl geleneksel hale getirilen Taşkent Kültür Festivalinin bu yıl 5 incisini başarılı bir şekilde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

5 inci Taşkent Kültür Festivalinin ilk gününde Dikmen Gençlik Merkezi halk dansları gösterileri, Dans- Çocuklar Tiyatrosu Pastelli, Mesarya Kültür Sanat Derneği İğneli Kabare oyunu, Müzik- Grup Ada , Çekiliş ve Kader Ateş konserleri yer aldı. Festivalin ikinci gününde Taşkent Piknik Alanında Dağ yürüyüşü sonrası piknik alanında köy kahvaltısı düzenlendi. Festival alanında Grup Legend, Büyükler ve Küçükler için oyunlar, Halk Dansları gösterileri, Defile- Giysilerin Dünü Bugünü, Piyango çekilişi ve festivalde emeği geçen ve katkı koyanlara plaket takdimi yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yardım
Dikmen Belediyesi
Merhabalar Dikmen Belediyesi Whatsapp Hattına Hoş Geldiniz